Seniorzy z domu opieki Józefina

Dom Opieki to też DOM

8 października 2022 roku, na zaproszenie Fundacji Senior Care oraz Krajowej Izby Domów Opieki, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Konferencji Senior-Care. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli prawie 200 placówek senioralnych z całej Polski, reprezentowanych przez ponad 450 osobową kadrę zarządzającą i opiekuńczą. Do tego zacnego grona dołączyła liczna grupa Partnerów, reprezentująca różne gałęzie biznesu, działającego na rzecz seniorów.

Czym są te spotkania?

Konferencje Senior-Care to cykliczne spotkania o charakterze edukacyjno-szkoleniowym, które są dedykowane kadrze kierowniczej oraz opiekuńczej zatrudnionej w placówkach świadczących usługi całodobowej opieki długoterminowej – domach seniora. Do udziału w konferencjach zapraszamy ponadto osoby, instytucje, towarzystwa naukowe oraz firmy i organizacje pozarządowe związane z holistycznie pojmowaną – instytucjonalną opieką senioralną. Konferencje są wydarzeniami o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym, a ich głównym celem jest integracja oraz wymiana doświadczeń w środowisku związanym z szeroko rozumianą opieką senioralną – wzbogacona o wartości o charakterze naukowym, edukacyjnym i szkoleniowym. Konferencje Senior-Care stanowią swoistą strefę spotkań oraz platformę edukacyjną łączącą kadry kierownicze i opiekuńcze z dostawcami produktów oraz usług wspierających codzienną pracę placówek opiekuńczych – domów seniora.

Dom Opieki to także DOM

Z badań, jakie przeprowadziliśmy wiosną 2022 roku wśród osób zarządzających domami opieki wynika, że tylko 5% z nich ma zabezpieczone agregaty prądotwórcze z zapasem paliwa, zapasy wody, leków i jedzenia. Tylko w tych domach opieki personel wie, co ma zrobić, gdy wystąpi zagrożenie.

Może jest to trudne dziś do wyobrażenia, ale zakłócenia w łańcuchach dostaw surowców spowodują braki na półkach w sklepach, w aptekach nie będzie pełnej dostępności leków. Wówczas nieoceniony okaże się wcześniej zgromadzonych zapas leków, jedzenia i wody pitnej.

Dostęp do lekarzy, elektryków czy innych służb może być mocno ograniczony, dlatego warto uczyć się nowych umiejętności, żeby móc samodzielnie wykonać jak najwięcej czynności.

Przygotuj się!

Nie mamy takiej mocy, żeby te zagrożenia zatrzymać. Nie mamy żadnego wpływu na to gdzie i z jaką siłą się pojawią.  Ale już na naszą sytuację mamy wpływ i możemy zacząć czynić przygotowania. Niewielkim nakładem sił i środków możemy zabezpieczyć siebie, swoich bliskich, pracowników i podopiecznych. Przygotowani ograniczamy koszty funkcjonowania w czasie kataklizmu i przywracania po katastrofie. Przygotowani ze spokojem przyjmiemy to, co nadejdzie, bo zawsze będziemy mieć plan B. Przygotowani nie wpadniemy w panikę, która jest głównym sprawcą tragedii w czasie zagrożenia.

Skorzystaj z narzędzi!

Przygotowaliśmy odpowiednie narzędzia, które są doskonałą pomocą w rozpoczęciu tych przygotowań.

Na portalu www.gotowi.org znajduje się kompendium wiedzy o wszystkich światowych zagrożeniach i sposobach przygotowania się przed, przetrwania podczas i postępowania po zagrożeniu. Jest tam także opisana cała droga prowadząca od punktu, gdzie jesteś dzisiaj do świadomego bycia przygotowanym. Do tego na portalu prowadzimy bloga pod nazwą Aktualności, w ponad 100 artykułach przybliżaliśmy różne aspekty przygotowań. Piszemy też o tym w mediach społecznościowych, na stronie gotowi.org na Facebook.

Kolejnym narzędziem, które przygotowaliśmy są Warsztaty Gotowości. Ten autorski, unikatowy projekt powstał, aby treści przekazywane przez portal www.gotowi.org zamienić na działania. Wraz z instruktorami uczestnicy tworzą plany awaryjne, zestawy awaryjne, domowe zapasy i bezpieczny dom. Ćwiczenia wzbogacamy o ratownictwo medyczne, umiejętności odpowiedniego posługiwania się bronią oraz elementy samoobrony.

Zacznij wraz z nami!

Zacznij, a przekonasz się, że bycie przygotowanym nie jest ani trudne, ani kosztowne. A komfort i sprawczość, jakich można doświadczyć daje ogromny spokój i siłę. Tylko od Ciebie zależy, czy to zrobisz.

Możesz dowoli korzystać z darmowego portalu www.gotowi.org i śledzić nas na Facebook, realizując proces przygotowań. Możesz umówić się na Warsztaty Gotowości, żeby wraz z naszymi instruktorami pewniej rozpocząć proces przygotowań. A na koniec  potwierdzić przygotowanie domu opieki Certyfikatem Gotowości.

Certyfikowany Dom Opieki, przygotowany na zagrożenia, to spokój Twój i rodzin Waszych podopiecznych. To Ty decydujesz, my jesteśmy gotowi, żeby Ci w tym pomóc.

Bądźmy Gotowi, nie dajmy się!

Partner Gotowi.org

Nasz udział w Konferencji Senior – Care był możliwy dzięki Partnerowi fundacji Gotowi.org, którym jest

Plecak Awaryjny 17.

Na zaproszenie fundacji Gotowi.org udział w konferencji wzięli przestawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jabłonna, z którymi w ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę w zakresie współdziałania na rzecz Seniorów.

Zdjęcie wyróżniające zaczerpnięto z https://careexperts.pl/dom-opieki-warszawa

Zapisz się na newsletter

Translate