Pod takim tytułem, 4 listopada 2020 roku, w mediach społecznościowych, ukazał się nasz artykuł traktujący o tym, w jaki sposób można się przygotować na nagły i niespodziewany pobyt w szpitalu. Czytelnicy otrzymali listę przedmiotów, które powinny się znaleźć w szpitalnym zestawie awaryjnym. Udostępniliśmy także wzór Medycznej Karty Informacyjnej, do indywidualnego wypełnienia i dołączenia do szpitalnego zestawu.
Artykuł ten był naszą odpowiedzią na stale wzrastającą liczbą zakażeń wirusem Covid-19, a nade wszystko na katastrofalną sytuacją w służbie zdrowia: w szpitalach, w poradniach i w pogotowaniu ratunkowym. A ponieważ do szpitala może trafić każdy z nas, w dowolnym momencie, z bardzo różnych przyczyn zdrowotnych uznaliśmy, że przygotowanie się na taką ewentualność w istotny sposób ograniczy stres i poprawi komfort pobytu w szpitalu każdego, kto się przygotuje.
Szybko okazało się, że na taki bardzo konkretny, mini-poradnik, czekało wiele osób. W ciągu pierwszych 3 dni od publikacji artykuł dotarł do ponad 100 000 osób, a w kolejnych dniach przybywały kolejne dziesiątki tysięcy czytających.
Artykuł wzbudził też ogromne zainteresowanie wśród dziennikarzy, otrzymaliśmy zaproszenie od TVP i TVN do przedstawienia poradnika. Przedruki i artykuły prasowe o naszym poradniku szpitalnym ukazały się w prasie w całej Polsce oraz w internetowych wydaniach gazet. Napisali o nas: Dziennik Zachodni, Super Express, Polska Times, Poradnik Zdrowie, Łowicz nasze miasto, Strona Kobiet, GS24, Nowiny24, TVP Kielce, Tu Oława, Expres Ilustrowany, Hello Zdrowie i Niedziela.
Tak ogromne zainteresowanie naszym poradnikiem szpitalnym zachęciło nas do publikacji kolejnych części poradnika. Napisaliśmy o przygotowaniu się na konieczną, domową kwarantannę czy długotrwały brak prądu i konieczności stworzenia domowych zapasów. A ponieważ domowe zapasy to temat bardzo obszerny, to powstało o tym kilka części poradnika. Jest także poradnik o przygotowaniu samochodu na trudne warunki drogowe i jego nieoczywiste wyposażenie. W przygotowaniu są jeszcze następne części poradnika, które sukcesywnie będziemy publikować. Zachęca nas do tego wielotysięczna liczba odbiorców każdego z wpisów, co ciekawe – nie korzystamy z płatnych reklam, a jedynie sama tematyka artykułów i dobre zdjęcia przyciągają odbiorców. W niespełna miesiąc od pierwszej publikacji przeczytało nas już ponad pół miliona osób!
Dlatego podjęliśmy decyzję o zebraniu wszystkich naszych mini-poradników, tych już publikowanych i jeszcze nie, w jeden zbiór i wydać w formie książkowej. Dzięki tej inicjatywie nasz poradnik trafi także do osób, które nie korzystają z mediów społecznościowych oraz z Internetu. A przecież na tym polega misja naszej Fundacji, aby każdy z nas był przygotowany na nagłe, niespodziewane zagrożenia i potrafił sobie z nimi samodzielnie poradzić, ograniczyć skutki tych zdarzeń oraz eliminować nadmierne ryzyka.
Czynimy starania, aby książkowy poradnik mógł się ukazać drukiem jeszcze w tym roku. Będzie zawierał kilkanaście rozdziałów, każdy traktujący o innym elemencie przygotowań. Przygotujemy dla Was także różne listy, spisy, wzory, żeby te całe przygotowania stały się łatwiejsze. Powiemy o tym, że do stworzenia domowych zapasów wcale nie potrzeba aż tak dużo miejsca, jak mogłoby to się wydawać. A także, że tworzenie domowych zapasów, wbrew pozorom, jest oszczędnością pieniędzy!
Bądźcie z nami na Facebook, dzięki temu zawsze będziecie mieli dostęp do nowych wiadomości. I jako pierwsi dowiecie się o wydaniu książki!